Aug
26

ඔබ ඔබේ ශිෂ්ණයේ දිග පිළිබඳව සෑහීමට පත් ද? ශිෂ්ණයේ සෘජු මිනුම් කරන්නේ කෙසේද?

 
2465 Views
   
 

ඔබ ඔබේ ශිෂ්ණයේ දිග පිළිබඳව සෑහීමට පත් ද? ලොව වාසය කරන සෑම තැනකම පිරිමින් කනස්සල්ලට පත්වන්නේ තම ශිෂ්ණය සෘජු වු විට වඩා කුඩා හෝ එය පෙම්වතිය තෘප්තිමත් නො කරනු ඇතැයි කියාය. නමුත් පර්යේෂණයන්ට අනුව බොහෝ පිරිමින් ඔවුන්ගේ ශිෂ්ණය හා ප්‍රීතියේ ප්‍රමාණය අ ව තක්සේරු කරති.

මිනිසා සෑම විටම ඔහුගේ ශිෂ්ණය සෘජු ප්‍රමාණයට විශාල වැදගත්කමක් දී ඇත. බොහෝ සංස්කෘතීන් ශිෂ්ණය සෘජු ප්‍රමාණය පුරුෂත්වය සමඟ සම්බන්ධ කරයි. යුග ගණනාවක් පුරා, එය අභිමානය සාරවත් බව, ශක්තිය, හැකියාව සහ ධෛර්යය වැනි ගුණාංග සංකේතවත් කිරීමට පැමිණ තිබේ. මෙය මෙසේ නම් පුරුෂ ලිංග මැනීම කළ හැකිද, ඒ සඳහා සම්මත තිබේද, ඒ මොනවාද, එය කරන්නේ කෙසේද සහ ඇත්තටම ලිංගයේ දිග පළල වැදගත් වන්නේ කවර කාර්යයක් සඳහාද යන කරුනු අප සොයා බැලිය යුතුය.

අද අපි මේ ලිපිය මගින් ඒ පිළිබඳව කරුනු විමසා බැලීමක් කරමු. ශිෂ්ණයේ සෘජු මිනුම් කරන්නේ කෙසේද? ලොව දැනට ලිංගය මැනීම සඳහා ක්‍රමයක් හඳුන්වාදී ඇත. (SPL සහ FPL) ශිෂ්ණය මැනීම යනු එහි දිග හා වට ප්‍රමාණය තීරණය කිරීමයි. ශිෂ්ණය ප්‍රමාණය ඇඟිලි වල දිගට, පාදයේ ප්‍රමාණයට , නහයේ ප්‍රමාණයට උසේ සහ ශරීරයේ විවිධ අවයව වල ප්‍රරිමානයට සමාන කීරීම වෛද්‍ය විද්‍යාත්මකව කිසිම සත්‍යතාවයක් නැ ත.

මානසික ආතතිය, තෙහෙට්ටුව, ලිංගික ක්‍රියාකාරකම් වල වාර ගණන සහ උද්දීපනය කිරීමේ මට්ටම හේතුවෙන් ශිෂ්ණය සෘජු ප්‍රමාණය වෙනස් විය හැකි බව සලකන්න, එබැවින් ඔබට දින කිහිපයක් පුරා දවස පුරා විවිධ වේලාවන්හි මිනුම් කිහිපයක් කිරීමට අවශ්‍ය විය හැකිය. එම ආරම්භක ස්ථානයේ සිට දිග, වට ප්‍රමාණය ලබා ගැනීම සඳහා පහත සඳහන් මාර්ගෝපදේශ භාවිතා කරන්න.

විශේෂ සටහන, ඔබ මිනුම් ලබාගැනීමට භාවිතා කරන උපකරන ඉතා නිවැරදි මිනුම් ලබාදෙන එකක් විය යුතුය. එසේම එමගින් දිග සහ වට ප්‍රමාණය නිවැරදිව ලබාගැනීමට හැකියාවද තිබිය යුතුය. මක්නිසාද යත් ඔබේ ලිංගයේ දිග එකදු මිලිමීටරයක් වත් කොට වන දැකීමට ඔබ ඉතා අ කමැති බැවිනි. මෙම පියවර සඳහා මෘදු මිනුම් පටියක් හෝ නූල් කැබැල්ලක් භාවිතා කරහැක. නමුත් නූල්වල ඇති ඉලාස්ටික් ගතිය නිසා මිනුම් දෝෂ ඇතිවිය හැක.

ඔබේ ශිෂ්ණයේ දිග මැනීමෙන් ආරම්භ කරන්න. ඔබේ ශිෂ්ණය සම්පුර්ණයෙන්ම සෘජු වු බවට ඔබ සෑහීමට පත්වු විට ශිෂ්ණය ශරීරයට සවිවන ස්ථානයට මිනුම් පටියක් තබන්න, ඉන්පසු ඔබ පබ්ලික් අස්ථිය හා සම්බන්ධ වන තුරු හැකි තාක් දුරට පබ්ලික් අස්ථිය තුළට මිනුම් පටිය ඔබන්න. ඔබේ උදරයේ මේද තට්ටුව වැඩිනම් නම් මෙය විශේෂයෙන් වැදගත් වේ. ඉන් පසු අස්ථියේ සිට ශිෂ්ණය මුන්ඩයේ අග දක්වා මිනුම් ගන්න.

ශිෂ්ණය වට ප්‍රමාණය මැනීම (එනම්, වට ප්‍රමාණය හෝ ඝණකම), සෘජු ශිෂ්ණය වටා මිනුම් පටියක් හෝ නූල මෘදු ලෙස ඔතා, මිනුම් පටියේ එකේ කෙළවර හමු වන ස්ථානය සැලකිල්ලට ගන්න; ඔබ සොයන අංකය එයයි. ඔබ නූල් භාවිතා කරන්නේ නම්, නූලෙහි අවසානය එහි ඉතිරි කොටස සපුරාලන ස්ථානය සලකුණු කරන්න, ඉන්පසු නූල දිගු කර මිනුම් පටියක් භාවිතා කර සලකුණ සිට අවසානය දක්වා ඇති දුර මැනගන්න.

ශිෂ්ණය සෘජු විශ්කම්භය මැනීමට අවශ්‍යනම් ඔබ දැනටත් වටේ දිග( පරිධිය) සොයා ඇති බැවින් ඒ සඳහා සම්මත ගණිත ක්‍රමයක් භාවිතා කරන්න. ඔබේ උත්තරය දිග අඟල් 5 (සෙන්ටිමීටර 13) ට වඩා ටිකක් වැඩිනමි සහ ශිෂ්ණයේ වට ප්‍රමාණය අඟල් 4.5 (සෙන්ටිමීටර 11.5) නම් .ලෝක ඡනග්‍රහනයෙන් 95% පමණ ඇති සාමාන්‍ය ශිෂේණයකට ඔබ හිමිකම් කියයි. ඇත්ත වශයෙන්ම ඔබගේ ශිෂ්ණය ප්‍රමාණය එසේත් නැත්නම් දිග වැදගත් වන්නේ තෘප්තිමත් සංසර්ගයකට නොව ඔබේ ලිංගයට සරිලන කොන්ඩමයක් සොයා ගැනීම සඳහාය. ඔබේ ශිෂ්ණය සෘජු ප්‍රමාණය හදුනාගෙන ඇති බව ඔබට විශ්වාස වූ පසු, ඔබට අවශ්‍ය ප්‍රමාණය කොන්ඩම් තීරණය කිරීමට ඔබට හැකි විය යුතුය.ඉතා කුඩා කොන්ඩමයක් අ ප හ සුතාවයට පත්විය හැකි අතර, ලිහිල් එකක් අකාලයේ ගැලවී යා හැකිය. ඔබ හෝ ඔබේ ආදරණීයයා සඳහා ඔබ මිලදී ගන්නා කොන්ඩම් සුදුසු දැයි තහවුරු කර ගත හැකි හොඳම ක්‍රමය නම් ශිෂ්ණයේ මිනුම් ලබා ගැනීමයි.

ඔබේ ශිෂ්ණය සාමාන්‍ය සෘජු ප්‍රමාණය නම්, සම්මත ප්‍රමාණයේ කොන්ඩමයක් ද ඔබේ මිනුම් විශාල නම්, ඔබට විශාල ලෙස ලේබල් කරන ලද කොන්ඩමයක් ද එය කුඩා නම්, කුඩා කොන්ඩමයක් භාවිතා කල හැක. කොන්ඩම්, ප්‍රමාණය ඔබට වැදගත් වන්නේ අ න ව ශ්‍ය ගැබ් ගැනීම් සහ ලිංගිකව සම්ප්‍රේෂණය වන ආසාදන වලින් ඔබව ආරක්ෂා කරන බැවිනි.

උපුටාගැනීම, Very Well Health, Dawn Stacey, PhD, LMHC, Medically reviewed by, Jamin Brahmbhatt, MD.

erertreterterter
මෙන්න බලන්න තවත් ගොසිප්