Feb
12

ළඟදීම විවහා වෙන්න ඉන්න මනීෂා කළිඳු දෙවන මනාල ජෝඩුවක් සේ හැඩවී ලබාගත් ජායාරූප පෙළ

 
3574 Views
   
 

දෙරණ ලිට්ල් ස්ටාර් කියල කියන්නේ මෙරට ඉන්න දක්ෂයින්ව කුඩා කාලයේදීම හදුනා ගනිමින් ඔවුන්ට නිසි තැන ලබාදෙන සුවිශේෂ තරගාවලියක්. ඇත්තෙන්ම මෙම තරගාවලිය තුළින් මේවෙනකොට මෙරට දක්ෂ දරුවන් රැසක් සමාජයට හදුන්වා දී තිබෙනවා. ඒ බව නොරහසක්

කොහොම නමුත් අවුරුදු 12න් පහළ ගායනා අංශයේ සිව්වන ස්ථානය ලබා ගනිමින් කලා ක්ෂේත්‍රයට පිවිසි සුවිශේෂ චරිතයක් ගැන තමයි අද අපි කතාකරන්න යන්නේ. ඇය නමින් මනීශා චංචලා. මෙම තරගාවලිය ඔස්සේ කලාවට පා තබන ඇය පසුකාලීනව දෙරණ නාලිකාවෙම නිවේදන කටයුතුවලට මෙන්ම, දෙරණෙන්ම නිෂ්පාදනය කරන ලද ටෙලිනාට්‍යයටත් සහභාගි වෙන්න අවස්ථාව හිමිකර ගන්නවා

ඉතින් වර්තමානයේ “සිදු” ටෙලිනාට්‍යයේ තේරුණි කියන චරිතය තුළින් වගේම ගුග්ලි නාට්‍ය හරහාත් අපට ඇයව දැකගන්නට ලැබෙනවා. ඉතින් ඇය කලාවට පිවිසි ආකාරය පිළිබඳ කියන්නේ මෙන්න මේවගේ කතාවකුයි

” ඇත්තටම මම මොන්ටිසෝරි යන කාලේ ඉඳලම සින්දු කියන්න නටන්න වගේ දේවල් වලට ටිකක් දක්ෂයි. එනිසා මේ කලා කටයුතු පටන් ගත්තෙ පෙර පාසල් අවදියේ ඉදලම කිව්වොත් තමයි හරි. ඒ නිසා ගොඩක් දේවල් වලට මම ඉදිරිපත් වුණා. අන්න ඒ හින්ද තමයි අද මම මේ වගේ තැනක ඉන්නේ. මම 1 වසරේ ඉඳලා 11 වසර වෙනකම් මහනුවර ස්වර්ණපාලි විද්‍යාලයට ගියා. උසස් පෙළ හැදෑරුවේ කොළඹ ශාන්ත ලෝරන්ස් කන්‍යාරාමයෙන්. මම නුවර ඉන්න කාලේ ශ්‍රී ලංකා ගුවන් විදුලි සංස්ථාවේ කඳුරට සේවයේ ළමා නිවේදිකාවක් විදිහටත්, ගීත ගායනා තරගවලටත් තරගවලට ඉදිරිපත් වුණා.” කියලයි

ඒ වගේම මට අවුරුදු හතේදි අම්මයි, පුංචි අම්මයි එකතු වෙලා දෙරණ ලිට්ල් ස්ටාර් තරගයට මම ඉදිරිපත් කළා කියන ඇය කියන්නේ ඒ තරගයෙන් මම සිව්වන ස්ථානය ලබා ගත්තා කියලයි. ඒ අතරෙම දෙරණ මාධ්‍ය ජාලයේ උප සභාපති ලක්සිරි වික්‍රමගේ මහතා මට කතා කරලා ටෙලි නාට්‍යයක චරිතයක් ලබාදුන්නා කියන මනීශා කියන්නේ ඒ වස්සාන සිහිනය ටෙලි නාට්‍යයේ කියලයි

කොහොමහරි ඉතින් දෙරණ නිවේදිකාවක් විදිහටත් සිදූ ටෙලි නාට්‍යයේ තෙරුනිගෙ චරිතයනුත් ප්‍රේක්ෂකයන් ඉස්සරහට එන්න මට අවස්ථාව ලැබුණා කියන ඇය කියන්නේ මෙතනදී ප්‍රදීප් මානවඩුගේ මහතාවත් මං අනිවාර්යෙන්ම මතක් කරන්න ඕනේ කියලයි. ඒ වගේම මේ විදිහට අදහස් දක්වපු ඇය ආදරය ගැන අදහස් දක්වමින් කියා සිටියේ කලිඳු කරුණාරත්න මගේ පෙම්වතා කියල මේවෙනකොට හැමෝම වගේ දන්නවා කියලයි

ඒ වගේම ඇය කියන්නේ ඉක්මනින්ම විවාහ වෙන්නත් අපි බලාපොරොත්තුවෙන් ඉන්නවා කියලයි. ඇය අවසානයේ පැවසුවේ. ලගදීම මේ දෙදෙනා විවාහ වෙන්න සුදානම් වෙනවා කියන සුබ ආරංචියක් අසන්නත් ලබෙනවා. එහි ඇත්ත නැත්ත හරියට දන්නේ නැහැ

කොහොම නමුත් මේ දෙදෙනා මංගල ඇදුම් වලින් සැරසී ලබගත් චායාරූපයක් ඔවුන් මාධ්‍යට එක්කර තිබෙනවා අපට දැකගන්නට ලැබුණා. මනිෂා එය එක්කර තිබුනේ මනාලියගේ දිනපොතින් කියලයි. ඇත්තටම දෙවැනි මනාලියක සහ දෙවැනි මනාලයෙකු ලෙස සැරසුණු චයාරුපයක් අපට මේ විදිහට දැකගන්නට ලැබුණේ

erertreterterter
මෙන්න බලන්න තවත් ගොසිප්